ŽYDŲ KULTŪROS DIENA ŠVĖKŠNOJE: ŠEIMA

2024 m. rugsėjo 5 d. 11 val.  Švėkšnoje bus minima Europos žydų kultūros diena, kurios metu pasirodys Senųjų menų studijos (Vilnius) muzikinio gatvės teatro spektaklio aktoriai su spektakliu „Gekumen“ (jidiš kalba – sugrįžo).

Muzikinis gatvės teatro spektaklis „Gekumen“, kurį su režisieriumi Adrianu Schvarzsteinu sukūrė VšĮ „Senųjų menų studija“, spektaklio žiūrovą-dalyvį emociškai ir vizualiai sugrąžina, priartina prie tarpukario Lietuvos žydiškos kultūros. Spektaklį sudaro gatvės elementai – gatvės teatras, žiūrovų įtraukimas į veiksmą, žydų tradicinė ir tarpukario estrados muzika bei realūs prieškario personažai – pasitelkiami, kad atkurtų užmirštą žydiškos kultūros tarpsnį.

Veiksmas Švėkšnoje vyks turgaus dieną, tad miestelio gyventojus ir svečius labai kviečiame priimti mūsų iššūkį ir aktyviai įsijungti į veiklas! Renginio metu bus galimybė apsilankyti Švėkšnos sinagogos viduje, kur vyks dalis teatro pasirodymo.

Renginį finansuoja Kultūros paveldo departamentas ir Šilutės rajono savivaldybė. Organizuoja Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija.