Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs etnografinio Mažosios Lietuvos regiono kulinarinio paveldo ypatumai. Apžvelgiamas laikotarpis nuo XVII a. pr. iki XX a pr. Trumpai pristatoma Klaipėdos krašto gyventojų buitis
Edukacinio užsiėmimo „Virtualus turas Švėkšnos sinagogoje“ metu galima keliauti laiku. Taip! O kas sakė, kad laiko mašinos nėra? Jeigu užsiėmimo metu mes galime nusikelti į XX amžiaus 3 ir 4 dešimtmečius, reiškia galime keliauti laiku.
Užsiėmimo metu moksleiviams vedamos trumpos pamokos, kuriose jie susipažins su Mažosios Lietuvos mokyklos raida, jos ypatumais, buvusiu mokykliniu inventoriumi ir mokymo priemonėmis.
Žaislai ir žaidimai nuo seno turi didelę ugdomąją reikšmę vaikui. Jie keliavo iš kartos į kartą ir atkeliavo iki mūsų dienų. Kas buvo tie pirmieji žaislai, žadinę vaiko ir suaugusiojo vaizduotę, ugdę mažuosius ir ruošę suaugusiojo gyvenimui?
Užsiėmimo metu pristatomi unikalūs Klaipėdos krašto buities ir gyvenimo fragmentai, didžiausias dėmesys kreipiamas Mažosios Lietuvos kulinariniam paveldui.
Edukacinis užsiėmimas skirtas vyresnių klasių moksleiviams ir suaugusiems.
Ar žinote, kokia šalis yra arbatos tėvynė, kaip arbata pasiekė Azijos ir Europos šalis?
“Senosios Šilutės slėpiniai”, žaidimas tinkamas atostogaujantiems moksleiviams, mažuosius prižiūrinčioms mamoms ir tėvams, žinoma, seneliams ir visiems besidomintiems išskirtine Mažosios Lietuvos istorija.
Žaidimas nėra pritaikytas mobiliesiems įrenginiams.
Edukacinio užsiėmimo metu klausytojai vaizdingomis iliustracijomis ir trumpais pasakojimais supažindinami su svarbiu Klaipėdos krašto istorijos periodu – krašto atitekimo Lietuvai peripetijomis.
Paskaitoje apžvelgiama medicinos raida Klaipėdos krašte XIX a. pab. – XX a. vid., supažindinama su tuo metu veikiančiomis sveikatos įstaigomis, jų teikiamomis paslaugomis
Paskaitoje apžvelgiama malūnų raida Lietuvoje ir Klaipėdos krašte. Klausytojai supažindinami su malūnų tipais, jų veikimo principais. Paskaita skirta vyresnių klasių moksleiviams, akademiniam jaunimui.