NAUJOJE PARODOJE ,,ĮSPŪDŽIAI IŠ VESTFALIJOS IR KURŠIŲ NERIJOS” IŠVYSITE IŠSKIRTINIUS VOKIEČIŲ DAILININKO ALFREDO KITZIGO DARBUS

NAUJOJE PARODOJE ,,ĮSPŪDŽIAI IŠ VESTFALIJOS IR KURŠIŲ NERIJOS” IŠVYSITE IŠSKIRTINIUS VOKIEČIŲ DAILININKO ALFREDO KITZIGO DARBUS

Nuo rugsėjo 23 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje eksponuojami vokiečių dailininko Alfredo Kitzigo darbai. Menininkas gimė 1902 m. liepos 9 d. Aleno (Ahlen) mieste tapytojo ant emalės Hermano Kitzigo, devynių vaikų tėvo, šeimoje. Baigęs realinę gimnaziją, jis mokėsi taikomosios dekoratyvinės dailės mokykloje Dortmunde. Bet po dviejų semestrų buvo priverstas grįžti namo ir penkerius metus padėti išlaikyti šeimą.

 

1925 metų vasarą jis buvo priimtas į Prūsijos Menų Akademijos profesoriaus Wolfsfeld‘o vadovaujamą klasę, kurią baigė įgydamas meistro titulą. Neilgai trukus jo graviūros tapo žinomos ir už Berlyno ribų. Iliustracijų ciklus R.M. Rilkės „Valandų knygai“, J.V.Gėtės „Faustui“ ir O. Vaildo „Kalėjimo baladė“ dailininkas sukūrė per labai trumpą laiką. Tuo metu jam buvo suteikta eilė apdovanojimų, tarp kurių – Niurnbergo miesto Diurerio premija (1931), Prūsijos valstybinė tapybos premija (1932) ir kt. Menininkas gyveno ir dirbo Berlyne, kur 1938 m. vedė Aleksą Freiin fon Kleydorff. Tais pačiais metais jis sukūrė savo įžymųjį paveikslą „Vizionierius“ (Spökenkieker). 1943-1944 m., Berlyno bombordavimų metu, buvo pataikyta į jo butą bei ateljė ir didžioji dailininko tuometinių kūrinių dalis buvo sunaikinta.

Pakliuvęs į kariuomenę, menininkas buvo pasiųstas į Kaukazą ir Graikiją. Po nelaisvės (1946 m.) grįžo į Aleną, kur gyveno iki 1950 m. Čia jis pradėjo kurti graviūrų ciklą apie karo vargus ir mūsų laikmečio „Mirties šokį“. 1950 m. A. Kitzigas persikėlė į savo žmonos tėviškę Gmunde, po to į Kroitą prie Tegerno ežero, kur 1964 m. spalio 15 d. ir mirė.

Parodos pristatymas vyks 2024 m. rugsėjo 30 d. 16 val. Paroda veiks iki spalio 23 d.

Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas