Kelionės ir mada visada buvo glaudžiai susijusios. Mada darė įtaką kelionėms, diktavo madingas žiemos ir vasaros kryptis, šalis, siūlė ar peikė pajūrio kurortus ir salas, miestus ir kalnus. Tačiau ir pačios kelionės atnešė į madą naujo tipo lagaminus, kelioninius drabužius, kepures, tiesiogiai paveikė moteriškų ir vyriškų kostiumų formą bei apimtį.
Geležinkelių atsiradimas lėmė plačių krinolinų išnykimą, kadangi damos su jais netilpo nei į kupė, nei į vagonus. Garlaivių eismas tarp Amerikos ir Europos nuo 1880-ųjų privertė pakeisti aprangą į trumpesnes sukneles ir kelioninius kostiumus, tuo pačiu metu pasirodė pirmieji vyriški sulankstomi cilindrai. Dviračiai paskatino moteris apsimauti pirmąsias trumpas kelnes, o pirmųjų automobilių pasirodymas XIX amžiaus pabaigoje padovanojo žmonėms lietpaltį su gobtuvu ir automobilio skaras. Dėl kelionių patogumo į madą atėjo neteplios spalvos, supaprastintas kirpimas, kišenės ir tvirtinimo detalės…
Dar daugiau apie kelionių madą ir jos pokyčius 1870–1949 m. sužinosite apsilankę naujoje parodoje iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos „Kelionių romantika“! Šilutės Hugo Šojaus muziejuje paroda veikia nuo balandžio 25 d. iki spalio 5 d.