Vakar, spalio 30 d-ąją, Šilutės Hugo Šojaus muziejuje skambėjo romansai. Buvo pristatyta Lietuvos muzikos, kino ir teatro muziejaus paroda ,,Nepaprasto teatro nepaprasta istorija. Viskas apie Mataičių teatro spektaklį ,,Scenos vaizdeliai“.
Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus spalio 30 dieną, trečiadienį, 17 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje pristato parodą „Nepaprasto teatro nepaprasta istorija. Viskas apie Mataičių teatro spektaklį „Scenos vaizdeliai“. Ši paroda pasakoja apie išskirtinį reiškinį Lietuvos kultūroje – Povilo ir Dalios Mataičių folkloro teatrą.
Lapkričio 30-oji minima kaip Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Ją į atmintinų dienų sąrašą savo nutarimu LR Seimas įtraukė 1998 metais, kuomet buvo minimas Tilžės akto 80-metis.
Švėkšnos muziejus tęsia jau tradiciniu tapusį pasakojimų ciklą „Kai gyvenimai tampa istorija“. Šį kartą pasakosime apie kraštietį kalbininką, lietuvių kalbos vardyno rinkėją ir tyrėją, profesorių Kazį Alminauskį-Alminą (1904–1986). Siekiant suvienodinti informaciją ir neapsunkinti teksto, straipsnyje bus naudojama pavardės forma Alminas, nors iki 1939 m. oficiali profesoriaus pavardė buvo Alminauskis.
Dviejų svarbių kelių susidūrime bei trijų upių – Šusties, Lendros ir Šelmens - santakoje esantis miestelis, iš visų šalia ar kiek toliau šiame krašte esančių gyvenviečių, turi šiuolaikiškiausią vardą – Žemaičių Naumiestis.