OLYMPUS DIGITAL CAMERA
NTNI_fb
next arrow
previous arrow

News

2024-08-23

ŽYDŲ KULTŪROS DIENA ŠVĖKŠNOJE: ŠEIMA

2024 m. rugsėjo 5 d. 11 val. Švėkšnoje bus minima Europos žydų kultūros diena, kurios metu pasirodys Senųjų menų studijos (Vilnius) muzikinio gatvės teatro spektaklio aktoriai su spektakliu „Gekumen“ (jidiš kalba – sugrįžo).
Read more
2024-08-23

PAKILUSI IŠ PELENŲ: ŠVĖKŠNOS MIESTELIO VIENO SKLYPO DRAMA IR ATSIGAVIMAS XVII-XX AMŽIAIS ARCHEOLOGINIŲ TYRINĖJIMŲ DUOMENIMIS

Švėkšna - miestelis perlas Vakarų Lietuvoje, kelis šimtmečius buvusi pasienio gyvenviete, paveikta skirtingų kultūrų, laikmečio ir valdytojų, įgijo unikalų ir nepakartojamą veidą.
Read more
2024-08-23

BALTIJOS KELIO 35-MEČIUI SKIRTO RENGINIO AKIMIRKOS

Henriko Radausko, kitų žinomų Lietuvos poetų eilės ir prof. Rimanto Balsio muzika rugpjūčio 22 d. vakare skambėjo Šilutės Hugo Šojaus muziejuje.
Read more
1 6 7 8 9 10 134

Social networks

Events

Museum Publications

Pagėgių karo belaisvių stovykla „Oflager 53“

1939 m. rugsėjo 1 d. prasidėjo II Pasaulinis karas. Į nelaisvę buvo paimta daugybė karių. Nacistinė Vokietija ir Sovietų Sąjunga sukūrė karo belaisvių ir internuotųjų lagerių sistemą. Per 1941–1944 metus Vokietijoje ir jos okupuotose šalyse buvo įsteigta 211 „oflagų“ ir „stalagų“, kuriuose kalėjo 33 tautybių karo belaisviai . Žodis „stalag“ yra vokiško pavadinimo „Stammlager für kriegsgefangene Mannschaften und Unteroffiziere“ trumpinys, nurodantis, kad tai yra karo belaisvių eilinių ir puskarininkių stovykla.
Read more

Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai

Šilutės Hugo Šojaus muziejaus istorikai tęsia Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Macikų nacistinės Vokietijos karo belaisvių stovyklos ir Sovietų Sąjungos GULAG'o lagerių objektų komplekso priemonių viešinimo bei komunikacijos krypčių pristatymo darbus. Šį kartą pristatome KU BRIAI mokslo darbuotojo Dr. Justo Stončiaus mokslinį straipsnį „Macikų lagerių „atminties grupės“ ir joms būdingi naratyvai“.
Read more

Nelengva Naumiesčio progimnazijos pradžia su dūmais

1921 m. liepos 1 dieną Švietimo ministerija davė leidimą Naumiesčio valsčiaus valdybai atidaryti vidurinę keturklasę mokyklą. Nepaprasti tai buvo pirmieji keleri mokslo metai: mokytojams trūko atlyginimų, mokymo priemonių, tinkamų ugdymo procesui sąlygų.
Read more

Subscription

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas