Našlaičių globos namai gali didžiuotis ilga istorija. 1888 metais kunigo Vichmano (Wichmann) pastangomis buvo įsteigta katalikiška vaikų prieglauda, kuriai Prūsijos vyriausybė kasmet skyrė pašalpą. 1905 metais buvo pastatytas naujas, erdvus trijų aukštų prieglaudos pastatas. Čia galėdavo gyventi apie 60 vaikų, daugiausiai tai buvo našlaičiai ir pamestinukai, kilę iš Žemaitijos. Valdžia prieglaudai skirdavo vienkartines pašalpas, kelis kartus Klaipėdos krašto direktorija suteikė pašalpą prieglaudai remontuoti. Šiai įstaigai vadovavo vokietės vienuolės elzbietietės. 1944 metų rudenį, artėjant frontui, gyventojai evakuoti į Rytprūsius, kartu pasitraukė ir vienuolės. 1949 metais našlaičių globos namuose buvo įrengti komunaliniai butai, vėliau pastatas atnaujintas. 1961 metais jame įsikūrė tuberkuliozinė vaikų sanatorija „Eglutė“, kurioje gydėsi 6–16 metų vaikai. Sanatorijoje vienu metu galėjo gydytis apie šimtas vaikų ir paauglių, šalia veikė aštuonmetė mokykla. 2004 metų lapkričio 7 d. sanatorija buvo uždaryta.
Pastatu buvo nesirūpinama. Neprižiūrimas architektūros paminklas greitai pavirto benamių landyne su išdaužytais langais ir išlaužytomis durimis. 2007 metų žiemą pastato pusrūsyje kilo gaisras. Prabėgus pusmečiui, palėpėje kilęs gaisras sunaikino visą pastato stogą, vandeniu buvo sulietos apatinių aukštų patalpos.
2011 metais LR Vyriausybės nutarimu pastatas buvo grąžintas Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų parapijai. Neturint galimybės parapijai savo lėšomis sutvarkyti prastos pastato būklės, 2018 metais, bendradarbiaujant su Šilutės rajono savivaldybe dėl numatomų atnaujinimo darbų, pastatas buvo perduotas Šilutės rajono savivaldybės žinion ir 2022 m. gruodį duris lankytojams atvėrė suremontuotas dvasinės kultūros centras „Eglutė“.