Personalinė dailininko S. Žaltausko paroda „Viskas apie Klaipėdą“ yra tapytojo fragmentiškas pasakojimas apie savo miestą, prarastą ir dabartinį, realų ir sukurtą. Uostamiestis yra gimtasis dailininko miestas, todėl natūralu, kad miesto tematika dažnai atsikartoja jo tapyboje. Iš atskirų prasminių ir architektūrinių detalių S. Žaltauskas atveria mums savąją Klaipėdą, asmenišką ir individualią, nė su kuo nesulyginamą ir vienintelę. S. Žaltausko paveiksluose vyrauja urbanistiniai ir gamtos motyvai, jo tapybos cikluose būtinai rasime vieną ar keletą impresionistine maniera nutapytų miesto ar gamtos peizažų. Gamta yra svarbi dailininko gyvenimo dalis.
S. Žaltauskas savo kaimo sodyboje augina bites ir kopinėja medų, o ši veikla nuo seno yra prilyginama tobuliausiai meditacijai ir žmogaus bei gamtos harmonijai. Čia reikia pažinti ir perprasti gamtos dėsnius, iškoduoti slapčiausius gamtos siunčiamus signalus.
Paskutinė ir bene smagiausia žiemos šventė – Užgavėnės, Mažojoje Lietuvoje dar vadinta Šiupinio švente!
Vasario 24 – kovo 4 d. kviečiame krėsti UŽGAVĖNIŲ POKŠTUS muziejuje.
Edukacinio užsiėmimo ,,Ei šnei!” metu Jūsų laukia:
Smagiausi Užgavėnių žaidimai ir dainos;
Ženkliuko su Užgavėnių atributika gamyba;
Kaukėta fotosesija.
Užsiėmimas vyks Šilutės Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4)
Būtina išankstinė registracija tel. 0 657 51909
Suvenyrinių kaukių lipdymas.
Užsiėmimas vyks DKC ,,Eglutė” (Katalikų Bažnyčios g. 3)
Registracija tel. 0 655 51548
Užsiėmimų kaina – 4 Eur.
Alytaus kraštotyros muziejus nuo kovo 1 d. kviečia patyrinėti asmens tapatybės dokumentų raidą parodoje „Pirma nuotrauka gyvenime. Arba lietuviškųjų pasų istorija“. Lankytojai ne tik atras įdomių faktų, bet ir patys turės galimybę patirti, kaip būdavo fotografuojami gyventojai.
1915 m. gruodžio 26 d. pirmą kartą lietuvių tautos istorijoje įvestas visuotinis paso naudojimas. Prievolę turėti tapatybės dokumentą nustatė vokiečių administracinė valdžia. Pirmieji pasai išduoti su įrašais dvejomis kalbomis: pirmoji buvo vokiečių, antroji – priklausomai nuo gyventojo tautybės, galėjo būti lietuvių, jidiš, rusų ir kt. Tad pirmasis lietuviškas pasas neabejotinai buvo išduotas 1916-ųjų sausį.
Iš pradžių vietovės gyventojai buvo suregistruojami, apie juos surenkama reikiama informacija, ir galiausiai, fotografai įamžindavo gyventojus. Taupant medžiagas ir laiką, vienu metu buvo fotografuojama iki penkių žmonių. Neretai fotografuojamieji buvo susodinami baltų (kartais įvairiaspalvių) audinių fone – savuose namuose ar tiesiog kiemuose. Griežtų reikalavimų aprangai, fonui ar laikysenai nebūta. Daugeliui gyventojų tai buvo pirmoji patirtis – pirmoji nuotrauka gyvenime.
PARODA ,,PIRMA NUOTRAUKA GYVENIME ARBA LIEUVIŠKŲJŲ PASŲ ISTORIJA” ŠILUTĖS HUGO ŠOJAUS MUZIEJUJE VEIKS 2025 M. KOVO 1-27 D. KVIEČIAME APSILANKYTI!
,,KAS ŠIUPINIO ŠVENTĖS NEŠVENČ, TIEMS TĄ METĄ DIDELIS IŠTRŪKIS PASIDARO”, SAKYDAVO LIETUVININKAI.
2025 m. kovo 3 d. 17:30 val. kviečiame Į Šiupinio vakarą Šilutėje.
Jūsų lauks:
• Agluonėnų klojimo teatro spektaklio ,,Velnio vestuvės, velnio ir laidotuvės“ ištrauka (rež. D. Savickis).
• Pasidainavimai su gitara (atlikėjai L. ir A. Dargužiai, L. Stoliarovienė).
• Tradicinis šiupinys ir vofeliai su kafija.
• Linksma loterija, kurios pagrindinis prizas – vakarienė dviem!
Šiupinio šventė Užgavėnių proga pirmą kartą surengta 1927 m. ,,Klaipėdos lietuvių moterų draugijos” iniciatyva Bumbulienės svetainėje. Nuo to laiko ,,Šiupinys” rengtas kasmet. Šventės metu buvo ragaujamas šiupinys, vyko meninė programa (dainos, šokiai). Kasmet rengtos šventės nuo 1940 m. buvo sumenkusios, tačiau šeimose tradicija gaminti šiupinį nebuvo nutrūkusi, o pokariu Šiupinio pobūviai mėgti ir organizuoti lietuvininkų išeivių Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Nuo 2024 m. Šiupinio šventė Mažojoje Lietuvoje įtraukta į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą.
Būtina išankstinė registracija tel. 0 655 51548.
Bilieto kaina – 10 Eur.
Vieta: DKC ,,Eglutė“ (Katalikų Bažnyčios g. 3, Šilutė)
Organizatorius: Šilutės Hugo Šojaus muziejus
Rėmėjai: Restoranas-viešbutis ,,Gilija“, Šilutės knygynas VAGA, Šilutės Šv. Kryžiaus parapija, Šilutės r. tautodailininkai.
Švęskime laisvę drauge – tegul Kovo 11-oji tampa diena, kupina kūrybos, atradimų ir įkvėpimo!
Kovo 10 d. 12:00 val. vyks protmūšis su Robertu Petrausku ,,Žiniomis auginame Lietuvą“ (dalyvauja Šilutės raj. gimnazistai).
Kovo 11 d. nuo 11:00 iki 14:00 val. Jūsų lauks:
• Įtraukiantis istorinis žaidimas ,,Istorijos labirintais: kelias į laisvę“.
• Kūrybinės dirbtuvės ,,Laisvės paukštis“ ir ,,Trys spalvos – viena širdis.
• Nemokamas muziejaus lankymas.
• Lietuvininkų kulinarinio paveldo skanėstai.
Kviečiame pagaminti ir iki kovo 11 d. į muziejaus kasą atnešti geltonos, žalios arba raudonos spalvos paukščius, pritvirtintus ant pagaliuko, iš kurių nutiesime laisvės taką.
Renginys bus fotografuojamas viešinimo tikslais.
Išsami informacija tel. +370 690 06102.