RE2
DSC_3034
DSC_3032
next arrow
previous arrow

Naujienos

2024-11-28

KVIEČIAME Į ŠVENTINĘ EDUKACIJĄ ,,BUNTE TELLER“ (MARGA LĖKŠTĖ)

Mažojoje Lietuvoje svarbus Kūčių stalo akcentas buvo ,,Bunte Teller“ (marga lėkštė), kitaip tariant, įvairių skanėstų rinkinys, sudėtas lėkštėje. Kiekvienas namiškis gaudavo paruoštą didelę lėkštę, kur buvo sudėta saldainių, riešutų, obuoliukų, specialių sausainukų – pipirninkų su aštriais prieskoniais, gvazdikėliais, imbieru. Pipirninkus dar ir ant eglutės kabindavo.
Daugiau
2024-11-25

GRUODŽIO 12 D. KVIEČIAME Į SEMINARĄ ,,ETNOGRAFINĖS MAŽOSIOS LIETUVOS KALĖDINIŲ RENGINIŲ TRADICIJŲ PRITAIKYMAS ŠIANDIEN”

Argi ne smalsu sužinoti, kodėl Lietuvoje tiek daug skirtingų kalėdinių tradicijų? 2024 m. gruodžio 12 d. 15 val. kviečiame į seminarą Dvasinės kultūros centre „Eglutė" ,,Etnografinės Mažosios lietuvos kalėdinių renginių tradicijų pritaikymas šiandien". Šiame seminare bus galimybė paragauti dzūkų ir lietuvininkų Kūčių šventės patiekalų, o gal šeimininkės atras ir savo šventiniam stalui tinkantį receptą.
Daugiau
2024-11-20

LAPKRIČIO 29 D. 16 VAL. ATIDAROMA ŽYMAUS DAILININKO ROMANO BORISOVO AKVARELIŲ PARODA ,,NEPAVELDĖTAS PALIKIMAS“

Lapkričio 29 d. 16 val. kviečiame į garsaus dailininko, keliautojo, senosios Rytų Prūsijos ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės architektūros paveldo metraštininko Romano Borisovo akvarelių parodos ,,Nepaveldėtas palikimas" pristatymą.
Daugiau

Socialiniai tinklai

Renginiai

Muziejaus publikacijos

TILŽĖS AKTAS

Lapkričio 30-oji minima kaip Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Ją į atmintinų dienų sąrašą savo nutarimu LR Seimas įtraukė 1998 metais, kuomet buvo minimas Tilžės akto 80-metis.
Daugiau

KAI GYVENIMAI TAMPA ISTORIJA: KAZYS ALMINAUSKIS-ALMINAS

Švėkšnos muziejus tęsia jau tradiciniu tapusį pasakojimų ciklą „Kai gyvenimai tampa istorija“. Šį kartą pasakosime apie kraštietį kalbininką, lietuvių kalbos vardyno rinkėją ir tyrėją, profesorių Kazį Alminauskį-Alminą (1904–1986). Siekiant suvienodinti informaciją ir neapsunkinti teksto, straipsnyje bus naudojama pavardės forma Alminas, nors iki 1939 m. oficiali profesoriaus pavardė buvo Alminauskis.
Daugiau

Kaip radosi naujas miestas senų gyvenviečių apsuptyje

Dviejų svarbių kelių susidūrime bei trijų upių – Šusties, Lendros ir Šelmens - santakoje esantis miestelis, iš visų šalia ar kiek toliau šiame krašte esančių gyvenviečių, turi šiuolaikiškiausią vardą – Žemaičių Naumiestis.
Daugiau

Prenumerata

Loading
Close Menu
Pakeisti dydį
Kontrastas