Baltijos muzeologijos mokykla

1

Rugpjūčio 20 – 26 d. Estijos nacionaliniame muziejuje Tartu (Estija) įvyko tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Baltijos muzeologijos mokykla“ (www.bms.edu.lv) mokymai, kurių tema „Muziejų informacijos valdymas“.

Savo patirtimi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkais dalinosi: Nicholas Crofts tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) tarptautinio Muziejų rinkinių apskaitos komiteto (CIDOC) pirmininkas. Maija Ekosaari, Vapriikki muziejų centro (Suomija) projektų vadovė, ICOM/CIDOC pirmininko pavaduotoja bei Trilce Navarrete, Erasmus universiteto Roterdame (Olandija) lektorė, skaitmeninio paveldo istorinių ir ekonominių aspektų tyrinėtoja bei Olandijos kultūros paveldo skaitmeninės infrastruktūros kūrimo projektų vertinimo komisijos narė.

Mokymų metu muziejininkai buvo išsamiai supažindinti su tarptautiniais dokumentais (CIDOC dokumentacijos principai, CIDOC CRM), numatančiais muziejų informacijos valdymą. Taip pat pateikti pavyzdžiai kaip šie dokumentai pritaikyti Suomijos muziejuose.

Didelis dėmesys skirtas muziejinių vertybių skaitmeninimui ir viešinimui. Aptartos patirtys, įgyvendinant skaitmeninimo programas.

Neatsiejama mokymų dalis buvo darbas grupėse. Jų metu, atlikdami dėstytojų parengtas užduotis, savo patirtimi ir žiniomis dalijosi Baltijos šalių muziejininkai.

Mokymų metu susipažinta ne tik su teorine informacija apie muziejų informacijos valdymą, bet ir buvo atliekamos praktinės užduotys, susijusios su muziejų ekspozicijomis bei fondais. Lankytasi Tartu mieste ir apylinkėse esančiuose muziejuose.