Paroda Šilutėje – “NEMATOMAS NEŽINOMAS”

PlakatasParoda “NEMATOMAS NEŽINOMAS” bus eksponuojama nuo liepos 14 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, Lietuvininkų g. 4.

Parodos autorius Vidmantas Petraitis gimė 1953 m. Klaipėdoje. 1971 m. baigė Raseinių I-ąją vidurinę mokyklą, tais pačiais metais pradėjo studijuoti ŠPI Klaipėdos Menų fakultete. 1978 m. apsigyveno Vilniuje, dirbo  Valstybiniame dainų ir šokių ansamblyje ,,Lietuva” bei Valstybiniame operos ir baleto teatre choro artistu.

9-tame dešimtmetyje grįžo į Raseinius, įstojo ir baigė Kauno dailės mokyklą. 10 metų dėstė dailę ir etiką Raseinių ir Pašaltuonio pagrindinėse mokyklose. Tačiau mokytojavimas trukdė kūrybai, tad ėmėsi kitų darbų, leidžiančių išlaikyti laisvą saviraiškos dvasią.

Nuo 1982 m. ėmė rengti personalines parodas Raseiniuose, vėliau su parodomis pradėjo važinėti į kitus Lietuvos miestus ir kaimelius.

2001m. Raseiniuose įkūrė menininkų bendriją ,,Pegasas“, kartu su bendrija rengė grupines parodas, tačiau liko laiko ir individualiai saviraiškai. Vidmantas Petraitis dalyvavo 5-oje, 6-oje ir 7-oje Pasaulio Žemaičių dailės parodose Plungėje; Žemaitijos regiono menininkų parodoje „Vilnius – vartai į Žemaitiją 2012“. Darbai buvo eksponuoti Vilniaus dailės galerijoje „Arka“, kino teatre ,,Maskva“, Dailės muziejuje, Kauno Menininkų namuose, įvairiuose Kauno apskrities Kultūros centruose, Šiaulių galerijoje ,,Laiptai“, Jurbarke, Jonavoje, Utenoje, Tauragėje, Kretingoje, Šilutėje, Kelmėje, Rumšiškėse, Kėdainiuose.

Su bendrija ,,Pegasas“ atstovavo Lenkijoje. Po daugelio parodų 1-2 darbai yra likę muziejuose, dalį darbų įsigijo privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir Australijoje.

„Kūrybiškumas liejasi ne tik aliejinės tapybos potėpiais, bet ir poezija, kurią rašau nuo vidurinės mokyklos laikų. Muzikos garsais: kuriu dainas, kurias dažnai atlieku parodų atidarymuose, poetiniuose renginiuose, nes esu Raseinių literatų klubo „Dubysa“ narys, bardų „Žygio per Lietuvą“ dalyvis kaip Raseinių bardų klubo narys,“ – pasakojo Vidmantas Petraitis.

Parodos autorius kartu su Šiaulių miesto poetais išleido bendrą eiliuotos kūrybos smulkiųjų žanrų knygą – ‚,Piliarožės užkalbėjimas“, I ir II almanacho dalis – ,,Jausmų džiazas“.

„Metai bėga, pasaulėvaizdis kinta. Kas buvo aktualu vakar, šiandien įgauna kitokias minčių, jausmų, patirčių apraiškas. Lankau parodas, stebiu įvairiausią raišką, mišrių kūrybinių prigimčių subtiliausius rakursus. Į kūrybinį ir sparčiai besikeičiantį gyvenimą, pridedu kažką ir nuo savęs,“ – atviravo parodos autorius.

Paroda bus eksponuojama iki rugpjūčio 9 d.

Šaltinis: http://www.ve.lt/naujienos/kultura/kultura/paroda-siluteje—nematomas-nezinomas-1566347/