Žemaičių Naumiesčio muziejaus įkūrėjo Benedikto Orento 95-ųjų gimimo metinių paminėjimas

1Trečiadienio popietę į Šilutės sav. Fridricho Bajoraičio viešosios Žemaičių Naumiesčio filialą rinkosi naumiestiškiai ir svečiai paminėti žinomo Šilutės rajono kraštotyrininko, pedagogo istoriko, Žemaičių Naumiesčio muziejaus įkūrėjo Benedikto Orento 95 – ąsias gimimo metines.

Prisiminimų popietę pradėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos skaitovės Ema Bartulytė ir Rugilė, kurių skaitomi tekstai privertė susimąstyti apie bėgantį laiką, atmintį, sutiktus žmonės. Muziejininkė Valentina Pielikienė pristatydama virtualią parodą „ Nedylantys pėdsakai Žemaičių Naumiesčio žemėje“ susirinkusius pakvietė trumpai prisiminti Benedikto Orento biografiją, jo įvairiapusę asmenybę, nuveiktus darbus.

Apie jo patrauklią, įdomią asmenybę prisiminimais dalijosi šeimos nariai, buvę kolegos, auklėtiniai, mokiniai. Sūnus Algirdas Orentas prisimindamas, kad muziejus buvo kuriamas gūdžiais sovietiniais laikais ir jame sukaupta gausybė eksponatų, nusistebėjo, kad dabar vadinamas tik ekspozicija.
Prisimindamas savo buvusį mokytoją, kaip linksmą, turintį subtilų humoro jausmą, be galo atsidavusį ir mylėjusį savo darbą, Stasys Mėlinauskas sakė, kad mes, galbūt, nesuvokiame tikrosios jo veiklos vertės ir prasmės. Plėtodamas toliau savo mintį, pacitavo dar 2005 metais Kraštiečių draugijos nutarimą, Žemaičių Naumiesčio muziejų pavadinti Benedikto Orento vardo muziejumi. Deja…
Šiltais, šviesiais prisiminimais apie Benediktą Orentą dalijosi marti Zita, anūkė Vaida, buvę kolegos, mokiniai.
Pasibaigus popietei, šeimos nariai nuoširdžiai padėkojo organizatoriams Šilutės sav. Hugo Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio ekspozicijos muziejininkei Valentinai Pielikienei, Šilutės sav. Fridricho Bajoraičio viešosios Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkėms Danutei Bružienei, Nijolei Rimkienei, visiems susirinkusiems už galimybę prisiminti Benedikto Orento asmenybę ir jo prasmingus darbus.

Komentavimo galimybė išjungta.