Šilutės Hugo Šojaus muziejuje veikia paroda „Degtukų dėžučių etiketės – mažoji grafika“

4
2017 m. vasario 8 dieną Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaryta paroda „Degtukų dėžučių etiketės – mažoji grafika“.

Paroda atkeliavo iš Mažeikių muziejaus fondų, jos autorė muziejininkė Aldona Butkuvienė.
Parodoje galima išvysti net 100 vnt. XX a. pradžioje serijomis leistų ir įvairių autorių sukurtų mažo formato reklaminės grafikos kūrinių (formatas eksponavimui pakeistas). Taip pat išvysite ir atskirus degtukų dėžučių etikečių egzempliorius, kurie atspindi to laiko pramonės ir prekybos užsakymų įvairovę. Aktualios to meto problemos buvo atskleidžiamos pritaikant spalvas, formas, netikėtą šriftą…
Eksponuojamas ir 1969 metais Kauno dailės kombinato dailininko A. Sprindžio sukurta etiketė su Mažeikių herbo piešiniu, kurti buvo išleista 16 milijonų tiražu.
Parodoje pristatomi ir kolekcionierių Dalios Bliudžiuvienės ir Prano Šilgalio surinkti eksponatai. D. Bliudžiuvienės degtukų dėžučių kolekciją sudaro apie 200 įvairaus dydžio degtukų dėžučių.
Kolekcionierius Pranas Šilgalis degtukų dėžučių etiketes pradėjo rinkti dar būdamas 5 metų (apie 1965 metus), dabar jo kolekciją sudaro 4470 etikečių. Surinktas etiketes jis dėdavo į kartono dėžutes, pastaruoju metu jas klijuoja ant pakietinto popieriaus lapų, kurie susineria į vieną knygą. Į tokias tris knygas jis ir sutalpina visą savo kolekciją.
Paroda Šilutės Hugo Šojaus muziejuje veiks iki kovo 10 dienos. Jos metu mažiesiems muziejaus lankytojams vyksta nemokamas edukacinis užsiėmimas „Degtukų paslaptys“. Užsiėmimo metu vaikai sprendžia logines užduotis, galvosūkius. Tai žaidimai, kuriuose didžiausia rolė tenka fantazijai ir mąstymui, taip pat tai puikus mokymasis laisvalaikiu.
Laukime Jūsų Hugo Šojaus muziejuje!

Komentavimo galimybė išjungta.